Lůžková péče o pacienty s DMP

Hospitalizaci pro pacienty s podezřením nebo s prokázanou dědičnou metabolickou poruchou (DMP) zajišťuje Klinika dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice, Praha 2, Ke Karlovu 2 (KDDL). KDDL má dlouholeté zkušenosti diagnostikou a léčbou DMP.

Hospitalizace na KDDL probíhá na Jednotce intenzivní a resuscitační péče (JIRP KDDL) nebo

na standardní oddělení pro děti do 3 let nebo na oddělení pro děti nad 3 roky a dospívající

Hospitalizace na KDDL je určena:

1. pro pacienty s prokázanou DMP s intermitentním průběhem v době akutní metabolické dekompenzace, která vyžaduje urgentní léčbu během hospitalizace (např. u pacienta s metylmalonovou acidémií s bezvědomím, metabolickou acidózou a hyperamonémií)

2. pro pacienty s prokázanou DMP, u nichž probíhá specifická léčba během hospitalizace (např. podávání enzymové substituční léčby u pacienta s Gaucherovou chorobou)

3. pro pacienty s prokázanou DMP, jsou-li nutná další vyšetření nebo opatření, která není možné nebo vhodné zajistit během ambulantní návštěvy (např. proplachování tzv. komůrky, určené pro dlouhodobou parenterální výživu)

4. pro pacienty, u nichž je podezření na DMP, jsou-li nutná další vyšetření, která není možné nebo vhodné zajistit během ambulantního vyšetření

Hospitalizaci indikuje a zařizuje ošetřující lékař pacienta.

Kontakty:

JIRP KDDL TF 224 967 780